A közösségi média segítségével kutatják fel az orosz oligarchák eltitkolt vagyonát
A Facebookon, Instagramon közzétett képek avatott szemeknek nyomokat jelentenek.
A Facebookon, Instagramon közzétett képek avatott szemeknek nyomokat jelentenek.
A hónap elején az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Kanada és Ausztrália is behozatali tilalmat rendelt el az orosz kőolajra, miután a Kreml csapatai február 24-én megtámadták Ukrajnát.
Az ukrán fél szerint a támadók hadianyagban is komoly veszteségeket szenvedtek el.
A brit miniszterelnök-helyettes szerint a zsoldostoborzás egyrészt aggasztó, másrészt rámutat az orosz hivatásos hadsereg gyengeségeire.
A válsághelyzetnek három fokozata van, ezek közül Németországban a legalacsonyabbat vezették be.
A támadásban senki nem sérült meg, azonban az iroda épületében jelentős károkat okozott az orosz ágyútűz.
A BBC helyszíni tudósítói nem tudták eldönteni, hogy az ágyúzás az oroszoktól, az ukránoktól, vagy mindkét féltől ered egyszerre.
Újabb elemzéssel jelentkeztek a varsói Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW) biztonságpolitikai szakértői és mint mindig, az írásukat ezúttal is Mitrovits Miklós történész fordította magyarra.
A Yale egyetem legendás történészprofesszora a Die Weltnek adott interjút, azt mondta, a történelem azt tanúsítja, hogy a megszállások előbb vagy utóbb rosszul végződnek.
A Maxar Technologies több műholdképet töltött fel, amelyeken látható a háború előtti és a mostani Mariupol látképe is.
Eddig magyar civilekkel, ma már főleg a magyar állammal találkoznak azok a menekülők, akik napokig tartó utazás után megérkeznek a magyar fővárosba. Sokan olyanok is, akik csak át akartak utazni Magyarországon. Vonatról leparancsolt ukrán utasok, tiszta, rendes, de helyenként szépséghibás ellátás a BOK-csarnokban és a civilek lehetőségei. Riport a helyszínekről.
A kezdeti hurráoptimista légkört igyekszik némileg hűteni az ukrán kormányzat, mivel szerintük messze van még a háború vége és attól tartanak, hogy a diadalmas győzelmi jelentések egy idő után növelnék a befejezésben reménykedő lakosság csalódottságát. Eközben az oroszok a Wagner csoport fegyveresein kívül is toboroznak zsoldosokat az ukrajnai háborúba, mégpedig Szírában, az önkéntesek egy része a nyomor elől menekülve, a beígért milliós havi fizetések reményében csatlakozik.
Az USA védelmi minisztériuma szerint az oroszok már a kezdetektől félrevezették a világot az Ukrajnával kapcsolatos szándékaikat illetően.
Az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Németország, Franciaország és Olaszország folytatja a nyomásgyakorlást az Ukrajnát támadó Oroszországra, és „folyamatosan növelik azt az árat, amelyet Moszkvának fizetnie kell” a háborúért.
Közzétette napi hírszerzési jelentését az orosz-ukrán háborúról a brit védelmi minisztérium.
Az ukrán elnök lát biztató jeleket.
A két szervezet szerint a magyar közmédia forrásként használja az orosz propagandát, máskor pedig kritika nélkül közlik az orosz dezinformációs üzeneteket.
Az orosz védelmi miniszter szerint addig fogják folytatni a harcot, amíg a kitűzött célokat el nem érik.
Az ország keleti részében, Harkiv és Donyeck irányában azonban tovább erősítik az orosz jelenlétet.
A tervezett szankciót az EU összes tagállamának jóvá kell hagynia.